Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Unhošť - Nižbor v roce 2001

JasnoPolojasno VítrVítr SníhSníh (2 dny) (36 km) Před 20.lety a 9.měsíci Leden 2001
V hospodě Na Valdeku
Kolem přelomu tisíciletí jsme s vandrama trochu stagnovali, především díky naším rodinným a domácím povinnostem. Závislost na přírodě se u nás ale projevila i v zimě, proto jsme se s Medelákem dohodli že vyjedeme na víkend někam ven. Často jezdím (Láva) s Medelákem na tzv. sólíčka a tohle mělo být jedno z nich. Naplánovali jsme si výpravu na počátek ledna roku 2001. V tu dobu uhodily pořádné mrazy, my jsme však doufali že jsme na takový extrém připraveni. V pátek odpoledne jsme se tedy sešli u mě doma, slili naše zásoby rumu do čutor, lehce si kápli do strojku aby nebyla zima a vyrazili jsme vstříc mrazům. Metrem jsme se dopravili až na Masarykovo nádraží, vlak jel ale až za více jak hodinu. Nevadí, za chvíli jel vlak do Hostivic, odkud asi po půl hodině měl jet vlak směrem na Kladno. Koupili jsme si tedy na cestu lahváče, nasedli do vlaku a mířili do Hostivic. Ve vlaku jsme hodili frončaft s jedním Hostivickým usedlíkem, který nám slíbil že nás protlačí do místní velmi narvané hospody. Měl pravdu, byla jediná v okolí a velmi plná. Díky známosti se pro nás ale přinesly dvě židle z kuchyně a tak jsme mohli vpravit do hlavy nějaké to pětipívo. Vlak dorazil přesně podle jízdního řádu a my za chvíli vystupovali v Unhošti na nádraží. Šli jsme po našich stopách z minulosti, v roce 1996 jsme odtud vyráželi na průzkum bunkrů stejným směrem. Přes zmrzlé pole jsme došli na hlavní silnici, po které jsme šlapali asi 3 kilometry, pak jsme uhnuli doleva, prošli jsme Braškovem a dorazili na Valdek. Restaurace Na Valdeku je luxusní. Zapadli jsme tam a dali si pořádný teplý dlabanec. A samozřejmě jsme ho neopomněli zalít několika lahodnými pivy. Pak jsme vyrazili dál směrem na Dolní Bezděkov, nejdříve po silnici, pak přes zmrzlé pole. Začínal být pořádný mráz, teplota klesala hluboko pod nulu. Cesta přes zamrzlé oraniště byla ubíjející, množství pádů nám kazilo náladu a zpomalovalo postup. Po půlnoci jsme dorazili do Bezděkova a mířili jsme dál k Nižboru. V Bratronicích jsme ale zamířili špatným směrem po silnici na Mostecký mlýn. Tím jsme si přidali dalších pár kilometrů navíc. Potřebovali jsme si někde najít místo na spaní, všude byly ale pole. Teprve až u Mosteckého mlýna jsme dorazili k lesu. Kousek od silnice jsme našli trochu rovné místo. Naštěstí nebyl sníh. Zapadli jsme do spacáků, ohřáli si grog a za chvíli jsme už nevěděli o světě.

Nespalo se nejlépe, zima byla opravdu strašná. Probudili jsme se promrzlí na kost. Trochu jsme se napravili ranním grogem, potřebné teplo jsme ale do těla dostali až po kilometru rychlé chůze. Teď ráno už jsme zjistili kde jsme a tak jsme mířili přímo Nižboru skoro cestou necestou. Nejdříve kolem potoka, pak jsme vyšli na pole a zamířili jsme k silnici z Bratronic do Nižbora kterou jsme viděli na horizontu. Vysvitlo slunce a tak jsme si dopřáli zastávku uprostřed polní cesty a nasávali jsme příjemné teplo. Ne na dlouho, v lese byla zase zima. Po silnici jsme pak razili směrem na Nižbor. Tma nás dostihla ještě na cestě, nad Šňárovou horou. A s přibývající tmou opět začal mráz. A možná ještě horší než předchozí den. Dorazili jsme do Nižbora a za chvíli jel vlak. Popojeli jsme ho Hýskova, kde jsme neváhali a zapadli jsme do hospody Na staré huti. Ke vší smůle ale dnes zavírali dost brzy a my tak stáli před rozhodnutím jestli do lesa do zimy, nebo vyrazit domů. Zvítězila druhá možnost, v tom mraze už bylo opravdu "o hubu" zůstávat dál. Proto jsme tedy počkali na další vlak, kterým jsme přejeli do Berouna a následně pak i do Prahy.

Ušli jsme asi 36 kilometrů, podle hlášení které nám daly naše rodiny přes víkend bylo 17 stupňů pod nulou, místy i 20. Jak jsme
byli rádi doma v teple !!!
Při přestávce na poli nedaleko Bratronic Autoportrét na poli Autoportrét ve vlaku Před hospodou Na Valdeku u Braškova
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   29.10.2007  |  Přečteno: 447x  | Mail Printer
5 souřadnic ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 9x | Průměrná známka: 1.2

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

14.10.2021 | Tomáš Vávra ml.

Ahoj čundráci. Posíláme pozdravy ze super víkendu ze Za ... [více]

19.9.2021 | Robert

Ahoj všem, nedávno se tu probíral pomníček Boba Škopíka ... [více]

21.8.2021 | Kuba

Ahoj hledáme s kolegou ten srub Bílá skála.. Už hledáme ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1047970
Přístupů dnes : 395
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 8

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 25.10.2021

<<10 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Jaký bágl vozíte nejčastěji na vandry?

usárnuGraf 233
teleGraf 120
US "alici"Graf 127
krosnuGraf 164
kletrGraf 111
batoh hadrákGraf 155
jiný civilní báglGraf 159
jiný armádní báglGraf 156
igelitku z TescaGraf 117
jezdím bez bágluGraf 126

Hlasů: 1468

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2021 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144