Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Od Zakšína po Blíževedly

JasnoJasno JasnoPolojasno ProměnlivéProměnlivé ZataženoZataženo DéšťDéšť VítrVítr (4 dny) (35 km) Před 16.lety a 1.měsícem Září 2006
Kempík u Blíževedel
28.9.2006 jsme vyrazili na čundr na Kokořínsko. Protože byl státní svátek, vyjeli jsme už ve čtvrtek. Dopoledne jsme se s Jardou vmáčkli na poslední dvě místečka do autobusu a nechali se odvézt do Zakšína. Autobus nás vysypal přímo přede dveřmi hospody, proto jsme neváhali a na pár zrzavých moků zašli. Nabrali jsme do zásoby pár pet-lahví s pivem a vydali jsme se do stoupáku směrem na Pustý zámek. Po mnohých útrapách a vyplivnutých plicích jsme dorazili na Pusťák, okoukli jsme zbytky skalního hrádku a vylezli jsme si odlovit skrytou schránku, která je součástí hry zvané geocaching, kterou se rádi bavíme ve chvílích volna. Následoval výstup na skalní vyhlídku Rač, kde jsme pojedli další živiny v podobě velmi dobře vyuzeného špeku. Nabrali jsme vodu ve studánce a poté následoval přesun do kempíku Kajmáno. Ten jsme našli momentálně opuštěný a tak jsme tu zakotvili. Natahali jsme trochu dříví, poohlédli se po okolí a vyrazili jsme se kouknout k sousednímu srubu Pařezák, odkud jsme zaslechli hlasy. Narazili jsme tam na pár trempíků, chvíli jsme poseděli, pokecali a vyrazili zpátky. Až do večera jsme hráli na kytary, opékali naložené maso a čekali, jestli dorazí Čundrboy, který slíbil že za námi přijede. Slib skutečně splnil a za hluboké tmy pomalu ale jistě našel cestičku až k nám. Až do noci jsme pak hráli na kytary, popíjeli pivko a bylo nám dobře.

Ráno jsme pomalu zabalili věci a vyrazili přes Pařezák zpátky směrem k Zakšínu. Pařezák už byl tou dobou opuštěný, proto jsme ho jen okoukli a vyrazili dál. V Zakšíně jsme neopomněli navštívit místní hospůdku, kde jsme pojedli i popili a vyrazili dál směrem na Pavličky a skalní hrádek Čap. Asi po 6 kilometrech volné chůze přišlo to čeho jsme se báli - dlouhý kopec až nahoru k hrádku. Za mohutného funění a kletí jsme se ocitli nahoře a měli tak možnost se pokochat krásným výhledem. Když jsme si trochu odpočinuli, vydali jsme se s Jardou hledat kempík směrem k Husí cestě, zanechajíce Čundrboye u věcí. Kempík jsme nakonec nenašli a proto jsme se usídlili pod skalním převisem pod Čapem, kde jsme tábořili už několikrát v minulosti. Natahali jsme spoustu dříví, rozdělali oheň a začali provozovat naše kuchařské umění. Příkladem toho byly např. syrečky opékané na pánvi na pivu. Mňam, lahůdka Smile . Vše jsme prokládali špekem, pečeným masem a pivem z pet-lahví. A bylo nám dobře. Za zvuku kytar nám příjemně ubíhal večer.

Ráno jsme po nezbytné snídani a panáčku zelené na dech vyrazili na Husí cestu. V plánu bylo dorazit na Kačabaču a možná ještě dál. Cesta probíhala v pohodě, potkali jsme pár čundráků, poseděli a pokecali. Prohlédli jsme si Martinskou stěnu, pomníček Járy Cimrmana a razili směrem ke Kačabače. Cestu k ní z pochopitelných důvodů popisovat nebudu, jen dodám že jsme po cestě navštívili ještě sroubek Náhoda. Na Kačabače jsme si tedy "sedli na prdel". Takhle poničenou jsme jí tedy nečekali. Dohodli jsme se, že sem brzo vyrazíme, vyklidíme to tu a opravíme co půjde. Přespávat se nám tu tedy nechtělo a proto jsme vyrazili dále směrem k Vlhošti. V plánu byl kemp Orion, protože jsme k němu ale moc neznali cestu, zaváhali jsme a nevěděli kam. Pomohla nám GPSka, která nám ukázala restaurační zařízení v blízkosti Litic, o kterém jsme neměli ani tušení. Protože jsme byli vyprahlí z daleké cesty, zamířili jsme tam. Nalezli jsme pension Ráj, který vypadal, že špinavé, smradlavé a cestou znavené trampíky svým luxusním provedením nepřijme, opak byl ale pravdou. Velmi příjemná obsluha, perfektní Gambáček, prostě jsme se ocitli v Ráji. Vydatně jsme se posilnili, nabrali zásoby na cestu a vyrazili jsme na kempík v blízkosti Blíževedel. Tam jsme dorazili už za tmy, našli náš oblíbený převis, poseděli u ohýnku a po chvíli jsme únavou padli.

Jak jsme byli vděční za převis když jsme se ráno vzbudili! Lilo jak z konve. Zabalili jsme věci a vyrazili do Blíževedel, odkud jezdí vlak do Lovosic a pak na Prahu. Na nádraží jsme dorazili úplně zmáčení. Nebyli jsme sami, těch mokrých čundráků už tam na vlak čekalo požehnaně.

Co dodat? Velmi pěkný vandr na opravdu krásných místech. Kromě neděle nám přálo počasí. Kéž by takových vandrů bylo víc!
Láva odpočívající pod Pustým zámkem Jarda pochutnávající si ... Na Pustém zámku Skalní vyhlídka Rač Svačinka na Rači Jo jo, pořádně proleželý utopenci, to je dobrůtka Osada Kajmáno Zbytky srubu nad Kajmánem Čundrboy a jeho oblíbený Karel Kryl Kdo by odolal Jarda u ohýnku Láva vleže hrající Balení věcí na Kajmánu Srub Pařezák Kempík poblíž Pařezáku Krmení koně Čundrboyem Láva na cestě No koment Čerpání vody u studánky Skalní hrádek Čap Čundrboy na Čapu Příprava syrečků na pivu Kempík pod Čapem Památné místo Járy Cimrmana Sroubek Náhoda Kačabača Sroubek Kačabača Láva na zahrádce pensionu Ráj Čundrboyovi chutná
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   10.7.2007  |  Přečteno: 360x  | Mail Printer
30 souřadnic ke stažení.

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 16x | Průměrná známka: 1.3

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

24.8.2022 | Lahvic

Jo, to je přesně ona :-) Vlastně teď nevím, proč jsem p ... [více]

24.8.2022 | Honza Britt

Aha, MUV-ka s postřikovačem - tak to jo, to znám. :-) ... [více]

23.8.2022 | Lahvic

Drezína, co má na korbě dvě tisícilitrový nádrže s něja ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 1210644
Přístupů dnes : 144
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 3

Kalendář

Dnes je:

Pondělí, 3.10.2022

<<10 / 2022>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2022 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ: 198-552-144