Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Zvadlo: Na hory, do Alp, do Fulpmes ...

Alpy z vrcholu sjezdovky
Když jsem letos brzy na jaře absolvoval zájezd pro jednoho nejmenovaného soukromníka do Alp, položil jsem základ akce, kterou teď plánuju. Tehdy jsem seděl za "kolečkem", zatímco dvaačtyřicet lidiček za mnou se oddávalo alkoholickým radovánkám, načež se pustili do radovánek lyžařských. Měl jsem tam den volno, mohl jsem se tedy trochu porozhlédnout po okolí. Jak bylo řečeno v jednom filmu, "Alpy tě uchvátěj, Karle ...", tak i mě dostaly. Zalíbilo se mi tu a slíbil jsem si, že se sem ještě vrátím. Tentokrát s partou. Povedlo se mi úspěšně "nakazit" několik lidiček od nás z práce, základ zájezdu je tedy položen.

Takže asi nejdřív KAM ...
Vyrazil bych na osvědčené místo. Letovisko Fulpmes leží v Tyrolských Alpách, kousek nad městem Innsbruck. Nachází se na dně údolí, kus pod ledovcem Stubai. Vlastníte-li Google Earth, stačí do jeho vyhledávače zadat jméno tohoto letoviska a máte to tam jako na dlani. Vím tam o skvělým hotýlku, relativně na samotě, kousek nad vesnicí. Pension je to bezvadnej, na jeho kvalitu dám krk.

Proč ?? Co tam ??
V okolí jsou bezvadný sjezdovky, kilometry dlouhý. Jsou tam jak lyžařský, tak bobový dráhy. Kousek dál je nejvyšší hora Tyrolských Alp, dostupná i v zimě. V okolí je spousta hor, spousta možností se někde realizovat. Prostě, každej ať si dá individuální program, co ho baví.

Doprava ...
Dopravu beru na sebe. Nejni to zase taková dálka, aby to člověk nezmáknul. Stejně tam jedu, rozpočet už na to mám připraven, tudíž o cestovní náklady se nemusíte starat. Dálniční známku a mýtnou bránu hradím. Cesta je autem vybaveným klimatronikem, s televizí a DVD, ledničkou a kávovarem, bez WC Smile Zimní gumy mám s devadesáti procentním vzorkem, sněžné řetězy, polní lopatka a písek na podsypávání je samozřejmostí. Bude-li druhé auto, bude stejně vybaveno, jen bez té televize Smile Kvalitní hudební produkci po cestě mohu zajistit Smile

Kdy a jak dlouho ??
Upřímně řečeno, to je zatím jen v hrubých rysech. Dáváme přednost názoru všech, tudíž necháme každého vyslovit svůj návrh termínu a doby pobytu. Pak uděláme kompromis. Zhruba bych to viděl na přelom ledna a února následujícího roku (2010). Takže navrhujte. Zatím se sešly návrhy na týden a na 4 dni. Jen bych to asi neviděl na kratší dobu jak na víkend, to bych fakt nemělo cenu.

Ubytování :
Ve zmíněném pensionu. Vzhledem k tomu že budeme trošku banda, viděl bych to na pronájem apartmánu, což je v takovém případě cenově nejpřijatelnější řešení. Samozřejmě, když bude chtít jít někdo do sólíčka, bránit mu nebudeme. Ale zacvaká si to. S počtem lidí klesá i cena, budu-li tedy vědět kolik nás ve finále pojede, dám vám i výslednou kalkulaci. Předběžně si to můžete okouknout v odkaze pod zvadlem.

Co sebou ??
To prostě záleží na vás. Meze se kladou v podstatě jen prostorem auta. A i to se dá nějak pořešit. Na lyže atd. bude na střeše rakev.

Důležité :
Potřeboval bych počet lidí uzavřít tak do půlky listopadu, maximálně jeho konce. Důvodem je rezervace pensionu. Přeci jen je o Alpy zájem a některé termíny je už obsazeno úplně. Tedy čím dřív, tím lépe.

Takže suma sumárum ...

Oslovila-li vás nabídka, můžete svoje návrhy uložit ke komentářům k tomuto zvadlu. Nebo znáte můj mejl, někteří znají i můj soukromý telefon. Takže pište, posílejte, volejte ...

LINK

LINK
Tramvaj ve Fulpmes Výhled z okna pensionu Tyrolské Alpy
Zvadlo  |  Autor: Jan Vála   31.10.2009  |  Přečteno: 264x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 2x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 0

Diskuzní forum

27.4.2021 | Tomáš Ducháček

Skvěle napsané,:oD ,poznal jsem všechny Typy.... ... [více]

3.4.2021 | Lahvic

To je moc hezký :-D :-D ... [více]

21.3.2021 | Marek

Nazdar, hľadám jednu pesničku od bratov čechov, otec ju ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 985420
Přístupů dnes : 489
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 7

Kalendář

Dnes je:

Úterý, 18.5.2021

<<05 / 2021>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2021 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144