Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Klasika vandr - zvadlo

Ilustrační foto
Přišla bída na kozáky. Asi se divíte proč vlastně tak zvláštní název zvadla. Důvod je prostý.

Vandrovní abstinence.

Asi propadám sentimentalitě, ale začíná mi chybět klasickej vandr. Prostě vyrazit někam ven, naplánovanejch pár kiláčků před sebou, v čutoře rum a pár věciček na hrbu. Nic extra, žádná monstrózní akce, žádnej kilometrovej maratón, žádný sbírání krabiček, žádná brutální alkoholická párty, ale ani žádné zpívání Vlajky pod totemem. Nic ortodoxního, ani nic přehnanýho.

Prostě vandr !

Termín je mi celkem lhostejnej, volno mám skoro pořád. Klidně sem sypte data, na kterej víkend se toho sejde nejvíc, tak tam to plácnu.

Kam ??

Rovnou odmítám Sázavu. Sázava je vhledem k přelidnění, velkému množství chat a malému množství míst na spaní, zralá opravdu tak na ten alkoholický dýchánek.

Dávám tedy návrhy :

Kokořínsko. Tam jsme byli naposledy loni.
Česká Kanada. Tam jsme byli před 15-ti lety.
Orlické hory. To už si pomalu ani nepamatuju.
Lužický nebo Jizerky. Tam jsem ještě nebyl.
Ardeny.
Alpy.

Tak přemejšlejte, rozhazujte sítě. Osobně dáván návrh 21.-23. srpna. Směr Kokořínsko nebo Alpy ...
Zvadlo  |  Autor: Jan Vála   28.7.2009  |  Přečteno: 15x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 1x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 4

Lahvic   2.8.09 - 20:31:40

Zvadlo skončilo v trezoru, diskuzní vlákno zamykám.

Bludi   29.7.09 - 16:08:20

Takže předně k zahraničí: už jsem to psal i v tom minulém příspěvku. Já netvrdím, že by to nešlo, ba dokonce, kolega s práce, v Alpách na nějakým výlezu byl a chrápali u nějaký chajdy na zápraží. Jen prostě mě osobně to prostě nesedne. Možná ještě ten sever jo, ale k Rakušákům se mi takhle jet nechce. Alpský průzkum vidim ideálně ze sedla BMW F800GS s ubytováním v nějakém penzionu.

Doplňuji link k mnou navrhované Šumavě. Trasa Lipno nad Vltavou(přehrada)-Vyšší Brod případně dále po proudu. Dojít od jedné přehrady k druhé. Na mapě je vidět přerušovaná modrá čára spojující nádrže, to je to podzemní potrubí, odvod vody z elektrárny horní nádrže. Celý to funguje tak, že v Horním Lipně se kumuluje voda a v době špičky(19:00až20:00 odhadem) se pustí aby vykryla špičku odběru, tím se naplní ta dolní nádrž. Ta pak postupně odpouští v době nečiností horní elektrárny, aby tok na Vltavě nekolísal. No a ta výpusť u dolní nádrže by byla cílem Šlo by se podél trati(minimální vlaková vytíženost) krásná cesta údolím. Cestou je Čertova stěna, parádní kamená stěna...
No a ten termín, právě že, v Srpnu je Antracit, nicméně začátek září je možné uvažovat...

Takže abych to za moji osobu shrnul: termín jsem řekl, cíl navrhl, za těchto podmínek jedu. V případě, že se objeví jiný návrch, budu uvažovat a je to tak na padesát. Zahraničí v tuto chvíli vypouštím, případným cestovatelům popřeji pěkný výlet...

Lahvic   29.7.09 - 00:11:31

Ten termín jsem skutečně jen nadhodil. Září dobrý, nicméně sedět celý léto na prdeli se mi fakt nechce. Možná by se dalo spekulovat nad koncem srpna nebo začátkem září, kdy možná vyrazíme na náš, již druhej, pravidelnej pracovní vandrovní zájezd Pracovní rozuměj "složenej z kámošů z práce, ne pracovní!"

Odlov krabičky nikomu neberu, jen bych nedělal vandr typu, co je zvadlo dole. Aby se to prostě nevěnovalo jen geocachingu. Když bude po cestě, budiž ....

Proti Šumavě nic nenamítám. Sice dostupnost veřejnou dopravou je trochu problematická, ovšem to se dá docela vhodně pořešit.

Ovšem dost dobře nechápu averzi vůči zahraničí. Nevidím důvod proč se tomu kategoricky vyhýbat. Vycházím z několika hledisek. Tak třeba Alpy. Kámoš z práce tam jezdí pravidelně dvakrát ročně, chrápe naslepo a na divoko a dosud neměl žádný problém. Úbytek turistiky se docela poznamenává na chování místních vůči čechům. Když jsem byl na zájezdu na jaře v Alpách, rakušani čechům docela slušně lezli do prdele. Přeci jen, ikdyž jsme jen čecháčkové, nějaký to euro z nás vždycky vypadne. Tedy to je alespoň můj subjektivní názor.

Výjezd do Alp bych samozřejmě konzultoval s oním kamarádem, nebo ještě lépe, mohl bych ho vytáhnout taky. Dostalo by se nám rad, jak zbytečně ruku zákona neprovokovat.

Tak mě napadá, jak vlastně jinak poznat Alpy nebo jiný destinace ?? Z auta ?? Podle mýho nějakej třídenní pochod ti dá mnohem víc A kdyby se někomu nechtělo tahat se s vercajkem, tak tady je alternativní řešení : LINK

Příští rok reálně uvažujeme (spíše už plánujeme) výjezd tak na 14 dní do Norska. Letecky. Myslíš že by jsme měli taky raději z obav před zkřížením cesty ruce zákona sedět doma na prdeli ?? Jet vandrem do severských států je celkem běžná praxe.

Máš-li zábrany vzhledem ke kominikační barieře, tak což zvolit jako alternativní řešení čobolsko ?? Se Slovákem se domluvíš ....

Bludi   28.7.09 - 15:28:28

Píšu, aby ste se mnou nepočítali... Tedy pravděpodobně, nicméně uvidí se jakým směrem se akce vyvrbí.
Prozatím vidím asi tato negativa:
Termín: Sice je ještě volnej a podlehne diskuzi, ale zrovna kolem toho 22 se mi to moc nehodí(takže by akce musela být maximálně lákací, abych měnil plány). Jinak nebránil bych se tak polovině Září...

Náplň: Tak tady výhrady nemám, i když teda nevidím důvod, proč případný cíl vandru nepodřídit nějaký zajímavý krabičce. Tedy, žádnej sběr všeho v okolí, ale vybrat jednu, na nějakym pěknym a doporučovanym místě a to místo pak považovat za cíl a navštívit ho(a při té příležitosti tu jednu odlovit)..

Cílová oblast: Kategoricky odmítám zahraničí(nejsem si jist, že by v alpách či Ardenách bylo legální divoké táboření, netvrdím, že by to nešlo, ale nechci se dohadovat s místním orgánem v řeči kterou neumím, na to nemám koule. A obě dvě místa, toužím poznat jinak, než jen, že tam někde projdu lesem) Kokořínsko už je lepší má některé světlé stránky, ale některé zase ne.. Kanada perfekt, doplnil bych Šumavu, kolem Lipna..Vím že tam kolem vede tuze pěkná lokálka..
Ostatním hornatým názvům se nebráním v případě zajímavého plánu...

Ale jak řikám, to jsou postřehy někoho, kdo v nynějším návrhu asi odřekne (zdůrazňuji ASI)..

Diskuzní forum

2.4.2020 | Moučník

Ahoj kamarádi. Po hodně,hodně letech, se chci znova po ... [více]

1.4.2020 | Monča

Kačabača není ? 😭😭😭 Je to má sr ... [více]

22.3.2020 | Lahvic

Ahoj, už jsme to zjistili taky. Je jí škoda, pár pěknýc ... [více]


Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 823245
Přístupů dnes : 439
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 14

Kalendář

Dnes je:

Sobota, 4.4.2020

<<04 / 2020>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Nejbližší plánovaná akce je:

15.5. - 17.5.2020 - 30.let Minessoty
Zbývá 42 dní.

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Kam na vandr do zahraničí ??

SlovenskoGraf 409
RumunskoGraf 195
Ardenské pohoříGraf 177
NorskoGraf 149
FinskoGraf 141
ŠvédskoGraf 169
Pohoří AlpyGraf 180
SkotskoGraf 158
KanadaGraf 172
JinamGraf 238

Hlasů: 1988

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2020 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144