Trampská osada Minessota

Stránky neortodoxních trampů


Bez sněhuGermany France United Kingdom

Domašín - Kormorán v zimě 2004

ZataženoZataženo SníhSníh (3 dny) (19 km) Před 16.lety a 6.měsíci Leden 2004
Hrajeme na kyteru v motoráku
Trasu z Domašína přes Radošovice, Bílkovice a Divišov do Českého Šternberka jsme v minulosti šli už mnohokrát, její absolvování se dá počítat na desítky. Jeden z dalších vandrů do tohoto kraje jsme si naplánovali na konec ledna 2004. Účast jsem potvrdil já (tedy Láva), Džarda a Medelák, po dlouhé době s námi přislíbil vyrazit Grepa. Měli jsme štěstí, nebylo tolik sněhu a proto spaní pod širákem nebylo otázkou nezdravého rozumu. Vše domluveno a mohlo se vyrazit.

Sraz jsme měli v pátek odpoledne v naší oblíbené restauraci Velká Praha v Uhříněvsi. Z práce jsme s Grepou jeli hned ke mě domů, tady jsem se navlékl do maskáčů a vyrazili jsme do Uhříněvse. Džarda už byl na místě a mlsal pivo. Zbýval tedy Medelák, tradičně měl dorazit jako poslední. To, že jsme se tu díky tomu poměrně zasekli, nám ani příliš nevadilo, zlatavý mok měli vynikající a tak jsme jich pár ochutnali. Když konečně dorazil Medelák a mohlo se vyrazit. Vlakem jsme vyjeli směrem na Benešov. Měli jsme dobře naladěno, vytáhli jsme tedy kytaru a vagónem se rozezněly naše songy. V Benešově jsme měli chvíli čas a tak jsme se stavili "na jednom" v místní nádražní restauraci. Další kytara proběhla ve vlaku na Trhový Štěpánov. Cesta utíkala rychle a my brzy vystupovali na nádraží v Domašíně. V Praze nebylo po sněhu ani památky, tady dole u nádraží už nějaký ten poprašek vidět bylo. Vystoupali jsme do kopce na Kalamajku, u bývalého seníku jsme si dali chvíli pauzu a pak jsme pokračovali dál do hospody ve vsi Radošovice. Naše oblíbená hospoda nás jako vždy přivítala velmi pohostinně. Do pozdních nočních hodin jsme tu vydrželi a stihla nás ta nehoda že jsme pili jedno pivo za druhým. Podle plánu jsme se pak odkodrcali k seníku kus za vesnicí, kde jsme nalezli suché místo na spaní v hustém mlází.

Medeláka vyhnala ze spacáku zima, vylezl tedy z mlází, posbíral nějaké větvičky a rozdělal na planině za seníkem oheň. Praskání dřeva vytáhlo ze spacáku i nás ostatní. Když jsme trochu prohřáli ztuhlé klouby, vytáhli jsme buřty a opekli je nad plamenem. Snídaně v podobě pečených buřtů a panáka peprmintky nám moc chutnala. Dostali jsme ale chuť na lahváče a tak nebylo nic jednoduššího, než vyrazit do nedaleké vesnice Bílkovice, kde bývá v sobotu dopoledne otevřený krámek. Jak jsme se začali přesouvat do údolí, přibývalo sněhu a mlhy. Na kopci kde jsme spali nebylo sněhu moc, zato u Bílkovic bylo sněhu skoro po kolena. To byl ale jen krátký úsek, za vesnicí už ho bylo zase poskrovnu. Krámek nezklamal a tak jsme mohli posnídat Romadúr a zapíjet ho pivem. Dali jsme dvě a vyrazili jsme údolím podél potoka směrem k Divišovu. Prošli jsme kolem letního skautského tábora (bývalý pionýrský) a kus za ním jsme u jednoho srubu dali pauzu. Konečně vysvitlo na chvíli slunce a ozářilo lehce zasněženou krajinu. Pokračovali jsme dál a zanedlouho jsme dorazili do Divišova. Místní hospodu na náměstí jsme si nenechali ujít, zdejší jídlo je jedním z nejlepších na jaké jsme kdy kápli. Dali jsme pořádný oběd, pár piv a vydali jsme se směrem na Český Šternberk. V polích za vesnicí prudce přibylo sněhu, bylo ho tu po kolena. Silnice po které jsme ale šli byla protažená a tak se šlo pohodlně. Přešli jsme po mostě dálnici, kus za ní jsme zapadli do lesa a za chvíli jsme už stanuli na kraji Šternberka. Neváhali jsme a zašli jsme si posedět do restaurace pod hradem. Tady Grepa kápnul na svého kamaráda a během chvilky se rozhodl že s ním vyrazí do Prahy. Ani nám se nechtělo ve Šternberku zůstávat, počkali jsme tedy na nejbližší vlak a vyjeli jsme směrem na Zlenice. Ve vlaku jsme vytáhli kytaru a pořádně si zabékali. Ve Zlenicích jsme se rozloučili s Grepou, ten jel dál na Prahu. My jsme zapadli do hotelu Kormorán. Přívětivý personál nám dovolil hrát na kytaru a tak jsme poměrně hlučně odehráli něco málo z písní které umíme. V noci jsme se pak vydali přes vesnici Lštění směrem k Čerčanům. Na kraji Čerčan jsme se ulágrovali ve starých odstavených železničních vagónech.

Ranní mráz nás dost brzy vytáhl ze spacáků. Jak už to bývá, obvykle když odjíždíme domů, vyjasní se. A tak tomu bylo i teď. Došli jsme po kolejích na nádraží a vlakem jsme pak odjeli domů.
Medelák a Džarda ve vlaku na Benešov Někde na cestě na Kalamajku Medelák, Grepa a Džarda v panťáku Odpočinek na nádraží A tady zůstaneme !!! Medelák peče Příprava ranního dlabance a šláftruňgu Dlabeme buřtíky Ó, jak se na něj těším .... Pošmourné a mlhavé počasí Příprava snídaně Grepa stojící, fotící Jdeme dál, sněhu vstříc Džarda u sroubku u Bílkovic Osada u Bílkovic Koulování Tak dávej bacha, házím ! Část sestavy Nad Divišovem bylo sněhu hodně ... Grepa se jde zahrabat do sněhu Grepa pod sněhem Láva d Džardou v Kormoránu Dlabanec ve Šternberku na nádraží Panáček na dobrou noc
Popis akce  |  Autor: Jan Vála   10.1.2008  |  Přečteno: 113x  | Mail Printer

Ohodnoťte článek jako ve škole: 1  2  3  4  5  
Hlasováno: 8x | Průměrná známka: 1.0

 Komentáře: 2

Lahvic   11.1.08 - 22:57:32

Já jsem si napamatoval kde jsme vlastně druhou noc spali. Už jsem o tom čundru chtěl napsat dlouho. Byla to super akce.

Dž.   11.1.08 - 09:49:18

To byla vypečená taškařice ...

Diskuzní forum

18.6.2020 | Honza

Dobré, dobré! Tož včíl sa na té vandry, děcká, řádně vr ... [více]

9.6.2020 | Lahvic

Občas kókni. Na podzim se to zřejmě neodehraje, ale nap ... [více]

9.6.2020 | Lahvic

Jak by řekl můj moravský pracovní kolega a parťák z kam ... [více]

Menu

Odkazy

Počet návštěv


Celkově přístupů : 873644
Přístupů dnes : 369
Max za den : 1713
a to : 26.5.2017
Online : 3

Kalendář

Dnes je:

Úterý, 14.7.2020

<<07 / 2020>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Žádná plánovaná akce !

Přejít do kalendáře

Propagace

Ikona webu
QR

Naše osada

Láva Grepa Medelák Karlik Bludi Kóža Voříšek Píba
In memoriam Unkas Jarda Pictus

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Uživatelské jméno
Heslo:
Uživatelské heslo

Rubriky

Anketa

Jaký bágl vozíte nejčastěji na vandry?

usárnuGraf 191
teleGraf 98
US "alici"Graf 104
krosnuGraf 136
kletrGraf 88
batoh hadrákGraf 134
jiný civilní báglGraf 136
jiný armádní báglGraf 129
igelitku z TescaGraf 92
jezdím bez bágluGraf 103

Hlasů: 1211

Více anket

Databáze míst

Poslední vložené:
Jez Roztoky u Křivoklátu
Hospoda U jezzu
Restaurace Ludmila
Restaurace U Přívozu
Restaurace Višňová-Hájek

Zpěvník

Odběr novinek


Přihlásit se k odběru
novinek e-mailem:

Info

Kontakt


lahvic@seznam.cz
ICQ: 198552144

Copyright © 2001–2020 T.O.Minessota   Lahvic | ICQ : 198-552-144